yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

Frýdlantsko ubytování hotel penzion

Jeden z nejmenších turistických regionů České republiky se nachází docela na severu země. Do jeho jižní části zasahuje CHKO Jizerské hory, kde turisté najdou mnoho zajímavých atraktivit: vyhlídku Paličník, rašeliniště Jizery či údolí Černého potoka s krásnými vodopády a možnostmi pro horolezce. V zimě nabízí Jizerské hory lyžování a další sporty v zimních areálech (např. Bedřichov, Tanvaldský Špičák, Severák). Centrem Frýdlantska je historické město Frýdlant s komplexem hradu a zámku.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v
Frýdlantsko

od 300 Kč os./noc

Hejnice

REZERVOVAT

od 260 Kč os./noc

Hejnice

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Frýdlant

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Frýdlant

REZERVOVAT

Města regionu Frýdlantsko

Frýdlant Ubytování ve Frýdlantu

Frýdlant je centrum turistické oblasti Frýdlantsko. Turisty láká k návštěvě historického komplexu dvou architektonicky cenných budov: středověkého hradu a renesančního zámku. Interiér zámku z přelomu 16. a 17. století je vybaven expozicí porcelánu a skla, nábytku a zámeckého zařízení. Dále stojí za vidění zámecká obrazárna (především baroko), jedinečný soubor dýmek a sbírka zbraní od dob husitských válek.

Hejnice Ubytování v Hejnicích

Jedno z největších měst Frýdlantska, známé především jako významné poutní místo – je zde bazilika Navštívení Panny Marie. Město se nachází uvnitř CHKO Jizerské hory a je vhodným výchozím bodem pro výlety do přírody. Rozcestník mnoha turisticky značených tras a cyklostezek. V létě možnost koupání ve velkém městském koupališti.

Přírodní zajímavosti CHKO Jizerské hory v regionu Frýdlantsko

Rašeliniště Jizery

Národní přírodní rezervace nedaleko česko-polských hranic. Místo je známé jako „klenot Jizerských hor“. Jedná se o systém rašelinišť protkaných meandry řeky Jizery s výskytem vzácných druhů rostlin. Samotná rezervace je veřejnosti nepřístupná, ale můžete se pokochat výhledy na ni – např. z hřebene Pytlácké Kameny.

Údolí Černého potoka a vyhlídky

Krásná rokle nedaleko města Hejnice, přístup po zelené turistické značce. Horolezecká lokalita, množství vodopádů. Úchvatné jsou také rozhledy ze zdejších vyhlídek: Hajní kostel, Kámen osvobození, Polední kameny, Frýdlantské cimbuří atd. Za výlet také stojí Paličník, patrně nejpůsobivější vyhlídka v JIzerkách. Nachází se rovněž nedaleko města Hejnice, tentokrát na žluté turistické značce.Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´